Tati, kde je maminka? 5. kapitola

27. února 2011 v 1:35 | Misppule |  Tati, kde je maminka?
Co se odehraje na louce? <br>
Na chvíli se podíváme ke Cullenům, jak to tam bude vypadat?
Co Edward, Allice a ostatní?"Přemýšlím o tom, proč mě opustil," zašeptala smutně.
"Já tě té bolesti zbavím," usmála jsem se a naklonila se k ní.
Cítila jsem, jak se mi špičáky prodlužují, dívčin tep se jí zrychlil, byla vyděšená, malý ustrašený králíček, který se nemá kam schovat, ztratil se v lese, hlubokém a temném.
Je opuštěný, třese se zimou.
Mé tesáky protrhly její kůži na krku, ucítila jsem malé bodnutí rtu, škrábla jsem se o svoje špičáky, ty zuby jsou vážně nebezpečné, nedbaje na bolest, hltavě jsem se napila její krve, byla tak sladká, jako jarní pohlazení, sladká jako med, rozkvetlá louka plná květů. Další doušek její krve, to zvíře ve mně se tetelilo radostí. Dostalo to, co chtělo... krev, tu lahodnou karmínově červenou tekutinu, která mi dodávala sílu, probouzela každou buňku mého těla, probouzela mé smysly, smysly lovce.
Zabíjím a je mi to jedno, beru život člověku, ale zachraňuji tím svůj, to není přeci hřích, nebo ano?
Další doušek, za ním další, dívčin tep byl klidný, tichý, její dech byl sotva slyšet, odtrhla jsem ústa od křivky jejího krku, dvěma prsty jsem vyhledala tepnu, snažila jsem se nahmatat její puls, ale nic.
"Ne, prosím, Bože," kdybych mohla plakat, plakala bych, to ne, nechtěla jsem, nechtěla jsem ji zabít, to ta nestvůra ve mně, ta za to může. Drásavý vzlyk se mi vydral z úst, bolest mě srazila na kolena, bolest drtila mé srdce.
Jsi vrah, vrah, vrah, to slovo se mi pořád ozývalo v hlavě, vrah, zrůda, nic víc, jen další zločinec co okrádá lidi o životy.
"Jsi vrah," šeptal vlahý vánek, který si pohrával s listím, které viselo vysko v korunách stromů, vrah, to slovo bylo jak dýka, která mě nesčetně krát bodla do mého mrtvého srdce, které krvácelo pod drtící tíhou bolesti, která mne bodala do hrudi jako tisíce malých jehliček a snažila se zasáhnout svůj cíl... mé zkrvácené srdce, Bože, prosím, copak jsem netrpěla už dost.
Mé tiché prosby, které jsem tiše šeptala k nebi byli vyslyšeny, z nebe začaly padat kapky vody, které mně smáčely, půda, na které jsem klečela se začala měnit v bahno, déšť ze mě smíval špínu, pošpinění, smyl ze mě jméno vrah, ale bolest a povinění smýt nelze, to je vypáleno na srdci, na místě, jež není vidět, na místě, kde uchováváme své nejvzácnější poklady, své pocity, vzpomínky na své milované, na ty, které milujeme, na ty, které máme rádi, na ty, které uctíváme.
"Odpusť," šeptla jsem k dívce a pohladila ji po blonďatých vlasech, které jí splývaly podél obličeje.
Další vzlyk unikl z mých rtů, déšť nahrazoval slzy, které jsem nemohla uronit, se slzamy by odplula i bolest, která mi svírala srdce, bylo to, jako my mě mučily za živa, vypálily mi žhavým kovem na srdce nápis: Vrah opřela jsem si čelo o její břicho a tiše vzlykala, ta bolest co drtila mé srdce byla neúnosná, bylo to jako nosit kámen na srdci, kámen plný žalu, bolesti a strachu.
Zlo mě stahovalo a schovávalo mně pod své křídla, temnota se ke mně přimknula a byla jako můj stín, stín plný zloby, nenávisti a krve prolití, stín, kterého se nedá zbavit, temnota bylo v mém srdci nevítaný host, host, kterého nelze vyhnat.
Další vzlyk a další, Všude kolem bylo ticho, stromy utichly, vítr nezpíval svojí písničku, ptáčci přestali cvrlikat krásnou melodii, která byla jako pohlazení na duši.
Poslední vzlyk, narovnala jsem se a obrátila svůj zrak k nebi, němé díky vyslala jsem k nebi, vzala jsem tu dívku za ruku, ani nevím, jak se jmenuje, au, dost. Zadržela jsem vzlyk, který chtěl uniknout skrze mé rty.Vstala jsem a dovolila si poslední pohled na její bezvládné tělo, vala jsem jí za ruku a odtáhla ji k nejbližšímu stromu, jeho větve dosahovaly těsně nad zem, takže to bude dobrý úkryt, tady ji snad najdou, musela snad někomu říct, kam šla.
Poslední otočení se za tím, co se teď událo, snažila jsem se vymazat si dnešek z hlavy, ale čím více jsem se na to snažila zapomenout, tím více se mi ta událost vybavovala v hlavě.
Ty vzpomínky mě mučily, byly jako provaz, který mě stahoval dolů, do temnoty, do propasti zoufalství a smutku. Nesmím propdnout té agónii smutku, musím se vzchopit, už kvůli Renesmé, jen kvůli ní. Musím překonat tu bolest, musím se vzchopit, přestat fňukat, sebrat se, takhle mě nesmí vidět, zničenou, zouflou. Ne, neuvidí mě takhle, sebrala jsem zbyteček svého odhodlání a rozeběhla se k hotelu, vítr mě vískal ve vlasech, splétal je a pohrával si s nimy.
Běžela jsem setmělým lesem, všude bylo ticho, zvěř se ukládala k zimnímu spánku, jen pár vran sedělo na vysokém stromě, z kterého spadaly poslední do oranžova zabarvené listy.
Spomalila jsem a kochala se tou nádherou, nebe bylo temně černé, hvězdy zářily jako tisice malých včeliček, které obklopovaly celou oblohu, měsíc byl v úplňku, jeho svit mi ukazoval cestu, cestu k mému andílkovi.
Dala jsem si ruce do kapes, bylo mi ze sebe samé špatně. Chovala jsem strašně, sobecky, Renesmé mohla být v bezbečí u Cullenů, místo toho ale je se mnou - s vrahem v nebezpečí.
Připadala jsem si jako uprchlík, který shání úkryt, ale nemůže ho najít, měla jsem úkryt, ale bála jsem se o něj požádat, požádat o něj Cullenovi.
Alice:
Ach, Bello, kde jen jsi? Co s tebou je, žiješ? Ne, nesmím na to myslet, Edward už tak je na tom psichycky špatně, nemůžu mu ublížit ještě víc, od té doby co odešla se vše změnilo, Edward se uzavřel do sebe Emmett se tolik nesmál a vůbec nedělal vtípky. Esmé s Carlislem truchlily, jelikož přišly o svoji dceru, já přišla o nejlepší kamarádku a sestru. Rose její odchod také zasáhl, ještě víc jí znepokojilo to, že byla Bella těhotná. Jak asi bude vypadat ten prcek? Bude víc po Belle, nebo po Edwardovi, nebo to bude na půl. Jaké má asi oči - zelené po Edwardovi, nebo Belliny - čokoládově hnědé.
Je to holčička nebo chlapec, tolik mučivých otázek a na žádnou odpověď, proč jen nevidím Bellinu budoucnost, ne, nemohla být mrtvá, něco ve mně mi napovídalo že žije.
Z Edwardova pokoje jsem uslyšela srdcerivný vzlyk, který drásal mé mrtvé srdce, vzpomínka na Bellu ve mně vyvolávala smutek, jako kdyby mě mučily za živa, jako kdyby mi vyrvaly srdce a zabodly do něj nůž. Tupý nůž, který si prořezával cestu skrze moje mrtvé srdce.
Snažila jsme se na ní nemyslet a přestat tak trápit Edwarda, ale kolem Belli se vznášelo tajemství, nemohla jsem truchlit za její památku, když vím, že žije, že chodí po tomto světě.
Nejvíce však trpěl Jasper, musel snášet Edwardovu bolest, která byla nesnesitelná, nepopsatelná, přísahal, že mě bude chránit, že mě nechce ztratit, že nechce trpět jako Edward.
Další srdceryvný vzlyk vyšel z Edwardova pokoje, nikdo za ním nešel, nechtěl nikoho vidět... chtěl jen ji - Bellu, která byla nenávratně pryč.
Nebo ne? Třeba se vrátí, utěšovala jsem se falešnou nadějí, která mě ničila.
Proč musela odejít, proč tu nezůstala, nějak bychom to vyřešily, nechtěli jsme ji o to malé připravit, tedy, my ne, Edward ano, prý by ji to monstrum zabilo a on o ni nechtěl přijít a stejně se to stalo - stratil ji - stratil to co tolik miloval.
Už prý neměl pro co žít, další vzlyky vyšli z Edwardova pokoje, byly to jako dýky do mého srdce.
Každý vzlyk jako by mě připravil o kus mého srdce, oči mě pálily, stěží jsem polkla vzlyk.
"Alice," zašeptala Esmé a sedla si ke mně, objala jsem ji, potřebovala jsem ji, potřebovala jsem někoho, kdo by mě utišil, někoho, komu bych se svěřila.
"Bella nám všem moc chybí, ale nemůžeme se takhle trápit pořád, je jen malá šance že je na živu," šeptala, věděla jsem, jak moc ji to bolelo, jak moc ji bolelo tohle říct, připadala si jako zádkyně, měla pravdu, ale nechtěla jsem, nechtěla jsem věřit, podlehnout myšlence, že naše Bella není.
Jetě ke všemu, když mi mé povědomí našeptávalo že žije, že ji uvidím, všimla jsem si dvou obálek, které se válely na stole - byli to pozvánky na ples.
Přemýšlela jsem, zda tam jít či ne, bylo by sobecké jít tam, když všichni oplakávaly ztrátu Belly, co kdybychom tam přeci jen šli, co by se stalo, přemýšlel jsem, mé povědomí mě lákalo k tomu, abych tam šla.
Natáhla jsem se pro pozvánky, žmoulala je v rukou a propalovala je pohledem, jít tam, nejít?
Náhle jsem dostala vizi, byli jsme s Jasperem na tom plese a uviděla jsem tam dívku, měla krásné hnědé, vlnité vlasy, kteé měla do půlky pasu, hnědé oši kontrastovaly s její bledou kůží, nebyla člověk, byla to co my.
Ale chovala se jinak, tolik mi ji připomínala, tolik mi připomínala naši Bellu, ten její schovívavý úsměv, ta podoba, nejvíce mě však zaskočil její doprovod.
"Co jsi viděla?" zeptal se mě Jasper, Edward na tu vizi nezaregoval, viděl ji vůbec?
"Že půjdeme na ten ples," řekla jsem provinile.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 twilight-povidky13 twilight-povidky13 | 1. března 2011 v 15:03 | Reagovat

Skvělá kapitola. Moc se těším na další!:)

2 Dorothydew Dorothydew | E-mail | 19. července 2017 v 3:54 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

3 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 18:24 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

4 Flossiepobby Flossiepobby | E-mail | 25. července 2017 v 20:30 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

5 Rickeywog Rickeywog | E-mail | Web | 29. července 2017 v 20:07 | Reagovat

Хотите узнать подробнее, thomson holidays thailand all inclusive http://thailandi.info/samui - Click here>>>

на какие экскурсии в паттайе стоит сходить
все экскурсии в паттайе
экскурсии в паттайе храмы
экскурсии в паттайе с русскоязычным гидом
какие экскурсии можно посетить в паттайе

6 Dol33larPt Dol33larPt | E-mail | 13. srpna 2017 v 3:20 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#Zs16H05PKB>
<img>http://0.00000007.ru/3#n17fAe1UV2</img>
</a>
------------------------
Постоянно большое количество socks и proxy серверов online
сейчас: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высочайшая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера на все сто процентов анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех соединений без приложения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Замаскировать или сменить свой IP можно 2-мя кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ низкие расценки на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании времени действия аккуанта.
ICQ бот на абсолютно всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что надо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#heyDW56CAr>Vip proxy</a>
__________
openvpn windows
прокси лист
список анонимных прокси серверов бесплатно россия
параметры прокси сети

7 Dannykeddy Dannykeddy | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 19:32 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

8 Georgesem Georgesem | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 0:33 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>история млм бизнеса, системы сетевого маркетинга</a>

9 HollyNex HollyNex | E-mail | 5. září 2017 v 17:49 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

10 AlysonQvo AlysonQvo | E-mail | Web | 11. října 2017 v 13:57 | Reagovat
12 BethanyJgx BethanyJgx | E-mail | Web | 26. října 2017 v 8:13 | Reagovat
13 ElvaTbt ElvaTbt | E-mail | 26. prosince 2017 v 1:07 | Reagovat

апрапрапр

14 dafaPaf dafaPaf | E-mail | Web | 28. února 2018 v 1:56 | Reagovat

viagra where to buy philippines
<a href=http://viagrabs.com>browse this site</a>
can you drink coffee with viagra
<a href="http://viagrabs.com">her latest blog</a>
will viagra work after 2 hours

15 Fabmogma Fabmogma | E-mail | Web | 6. března 2018 v 2:31 | Reagovat

p http://viagraonlinenut.com generic viagra online <a href=http://viagraonlinenut.com>viagra online</a> does viagra help you maintain an erection after ejaculation

16 ErmaNof ErmaNof | E-mail | Web | 13. března 2018 v 5:46 | Reagovat

n http://clalisonlineohi.com cialis online
cialis non fa piГ№ effetto
<a href=http://clalisonlineohi.com>cialis canada</a> cialis 20 mg price per pill

17 DuncaNof DuncaNof | E-mail | Web | 14. března 2018 v 5:00 | Reagovat

n http://cialsonlinebei.com best place to buy cialis online
cialis cheap usa
<a href=http://cialsonlinebei.com>online cialis</a> can i take 1/2 cialis

18 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 2:41 | Reagovat

can viagra be bought over the counter in uk
<a href=http://viagrabs.com>her latest blog</a>
new drug viagra for the brain
<a href="http://viagrabs.com">online viagra</a>
can a teenager take viagra

19 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 10. dubna 2018 v 4:54 | Reagovat

herbal viagra pills
<a href=http://viagrabs.com>More Bonuses</a>
im 17 should i take viagra
<a href="http://viagrabs.com">get redirected here</a>
viagra online shopping in india

20 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 13. května 2018 v 5:06 | Reagovat

como hacer mas efectivo el viagra
<a href=http://www.viagrabs.com>viagra cheap</a>
where buy viagra uk
<a href="http://viagrabs.com">free viagra</a>
arginmax and viagra

21 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 16. května 2018 v 5:05 | Reagovat

top rated viagra online
<a href=http://viagrabs.com>viagra online</a>
mixing viagra and ecstacy
<a href="http://viagrabs.com">my review here</a>
hot to use viagra

22 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 9. června 2018 v 19:07 | Reagovat

buy viagra beijing
<a href=http://www.viagrabs.com>viagra pharmacy</a>
i gave my dog viagra
<a href="http://viagrabs.com">discount viagra</a>
where to buy viagra in playa del carmen

23 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 10. června 2018 v 6:18 | Reagovat

class of viagra
<a href=http://viagrabs.com>viagra soft tabs</a>
should young adults take viagra
<a href="http://viagrabs.com">dig this</a>
taking a quarter of a viagra pill

24 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 18. června 2018 v 4:16 | Reagovat

viagra 100 how to use
<a href=http://viagrabs.com>look at this site</a>
prostate cancer and viagra
<a href="http://viagrabs.com">viagra online</a>
viagra ed erezione

25 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 18. června 2018 v 17:32 | Reagovat

onset and duration of viagra
<a href=http://www.viagrabs.com>my response</a>
why can't i eat grapefruit with viagra
<a href="http://viagrabs.com">here</a>
long term use of viagra

26 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 21. června 2018 v 17:14 | Reagovat

bystolic and viagra interaction
<a href=http://viagrabs.com>viagra without prescription</a>
what is the side effect of using viagra
<a href="http://www.viagrabs.com">dig this</a>
viagra and food interaction

27 bakkaPaf bakkaPaf | E-mail | Web | 25. června 2018 v 5:00 | Reagovat

the lowest price on viagra
<a href=http://viagrabs.com>viagra dose</a>
pfizer viagra hong kong
<a href="http://viagrabs.com">Bonuses</a>
alguem ai ja tomou viagra

28 GeremoPaf GeremoPaf | E-mail | Web | 11. září 2018 v 4:39 | Reagovat

foro sobre cialis generico
http://cialisle.com/ cialis no prescription
cialis e fibrillazione atriale

29 GeremoPaf GeremoPaf | E-mail | Web | 19. září 2018 v 17:41 | Reagovat

cialis cut half
<a href=http://cialisle.com>cialisle.com</a> viagra and cialis
oГ№ acheter cialis en ligne

30 martinmn1 martinmn1 | E-mail | Web | 2. října 2018 v 6:32 | Reagovat

Study my recent devise
what is the best app for anroid free bible apps for android all xxx wallpaper image picture download sexy porn naked pics
http://pornapps.xblog.in/?register.robin
apps android market htc m9 one download free bible app emojis for android download free mobile android apps

31 shannaai60 shannaai60 | E-mail | Web | 4. října 2018 v 13:11 | Reagovat

Free gay images  
http://men.sexblog.pw/?profile.jeff
  richard simmons gay matt smith gay gay pontiac random gay chat gay stickers

32 Kennethbailk Kennethbailk | E-mail | Web | 6. října 2018 v 13:30 | Reagovat

Добрый день.РекомендуюВампосетитьвеб сайтanti-spazm.ru . Там Вы найдетестатьи о спазмах сосудов в рунете.  
<a href=https://anti-spazm.ru/tag/%d0%ba%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%be%d1%81%d0%bd%d1%8b%d1%85-%d1%81%d0%be%d1%81%d1%83%d0%b4%d0%be%d0%b2/>мышечный спазм живота</a>

33 irinLed irinLed | E-mail | 10. října 2018 v 8:24 | Reagovat

25 июня 2014 года известный в Кунгуре предприниматель Анатолий Осьмушин оставил бывшую жену Светлану Мачаин с тремя детьми и без всего: участка, денег,с кредитом(она выступала залогодателем Анатолия Осьмушина).
Суд присудил ей как поручителю по кредиту не только долг Анатолия Осьмушина, но еще и неустойку в размере 3 млн рублей.
Все имущество Светланы забрали как залоговое.
Анатолий Осьмушин г. Кунгур остался безнаканным.

34 ShaylaNznty ShaylaNznty | E-mail | 11. října 2018 v 19:45 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

35 DosidOblix DosidOblix | E-mail | Web | 18. října 2018 v 0:19 | Reagovat

...<a href=http://fccland.ru/>:)</a>

36 SergioAdjut SergioAdjut | E-mail | Web | 24. října 2018 v 17:39 | Reagovat

Гражданство Израиля женщинам из СНГ. Брак реальный или Деловой брак. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

37 Bradleyboone Bradleyboone | E-mail | Web | 25. října 2018 v 18:40 | Reagovat

as surplus 18 culmination <a href=http://ii-casino.com>casino</a> games

38 jeanieqa16 jeanieqa16 | E-mail | Web | 26. října 2018 v 22:16 | Reagovat

New kick ass photo blog
http://asslick.photo.erolove.in/?post-jenifer
free lesbian sex shows no mebership required kfdm sports beaumont italians amateur hot big fat breast scene haircuts for guys

39 tamikafz3 tamikafz3 | E-mail | Web | 28. října 2018 v 17:35 | Reagovat

Indelicate pctures  
erotic comics pdf erotic lines definition of erotic erotic epub erotic hypnosis free    
http://retrosex.erolove.in/?annika  ;
  prono xxx video erotic emoticons erotic horror stories adult movies erotic book excerpts

40 SergioAdjut SergioAdjut | E-mail | Web | 29. října 2018 v 10:33 | Reagovat

Отблагодарите того, кто достоин награды. http://spaszhizny.ru/  Проект - Награди своего Спасителя, Врача, работника МЧС, МВД, летчика, пожарного и так далее, то есть Человека, кто спас Вам Жизнь!  И Заработок без Вложений - Получите свой процент от реализации нашей продукции. Вопросы по телефону +79859520864  +74993730431

41 Oliatag Oliatag | E-mail | 29. října 2018 v 20:53 | Reagovat

Казахстанская компания Абай Камалова ТОО “Камал Ойл” получила
право на проведение разведывательных работ и добычу
редкоземельных металлов на месторождениях Кутессай-II и
бериллия Калесай в Чуйской области Кыргызстана. Конкурс
состоялся 25 марта.Абай Камалов получил лицензию на разработку
редкоземельных металлов.

42 RizardCat RizardCat | E-mail | 5. listopadu 2018 v 2:38 | Reagovat

write my assignment for me
http://essayfasthelp.com - custom writing
  white paper writing services
<a href="http://essayfasthelp.com">write my paper
</a> - paraphrasing sentence
cheap custom research papers

43 Garzypax Garzypax | E-mail | Čtvrtek v 3:58 | Reagovat

medical school personal statement writing service
<a href=http://essaypromaker.com>paper writing service
</a>  write my psychology research paper
<a href="http://essaypromaker.com">write my essay
</a> - paraphrasing a sentence
thesis writers

44 kristyjh3 kristyjh3 | E-mail | Web | Pátek v 12:16 | Reagovat

Amateur shemales  
http://futanari.blogporn.in/?page-tatyana
  free she mal shemail sex clip semales.com shemel sex movis younger tranys

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama