Complicated - 2. kapitola

7. října 2010 v 17:02 | BellaTS |  Complicated
Complicated
Mám tady pro Vás 2. kapitolu Complicated. Omluvám se, že povídka přibývá tak pomalu, ale ve škole nás pořádně dusí, takže se skoro pořád učím. :-) V této kapitole konečně poznáme otce Katariny a dokonce se objeví i jeden neznámý host. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a moc prosím o komentáře.


Complicated - 2. kapitola

Čím déle čekala, tím více byla nervózní. Neviděla ho už přes rok. Neodvažovala se doufat, že by za by za tu dobu změnil svůj postoj k ní, ale přesto… stále v ní hořel malý plamínek naděje.

Za chvíli uslyšela, jak otci služky otevírají dveře a vítají ho doma. Katarina se sama pro sebe ušklíbla. Šlo jim jen o zvýšení platů, nic víc. Ale kromě otcova hlasu slyšela ještě nějaký, který byl zřejmě mladý a mužský. To jí překvapilo.

Její otec si své přátelé nikdy nevodil domů. Slovo "nikdy" myslela doslova. Naposledy tady byl těsně před svou smrtí rodinný přítel Frederick. Nikoho jiného tady jaktěživ neviděla.

Občas, když ještě byla dítě a nechtěla spát, tak jí Melanie vyprávěla o překrásných plesech, které se tady konaly před smrtí její matky. Při vzpomínku na svou matku si zároveň vzpomněla i na své narozeniny, které ji již brzy nastanou.

Její narozeniny nikdy nikdo neslavil. Jen kuchařka jí někdy nahoru přinesla dort. Bylo to z toho důvodu, že na ten samý den připadalo také výročí matčiny smrti. Takže každý takovýto den strávila už odmalička, celá v černém na hřbitově. Ale jí to nevadilo. Byla ráda, že může uctít matčinu památku. Na své narozeniny se ale netěšila vůbec.

Sedmnáct. Znělo to tak divně, tak… dospěle. Až příliš dospěle.

V tom okamžiku do místnosti vstoupil otec s hostem a ona okamžitě na vše zapomněla. Všechny její starosti v tu ránu jakoby opadly. Neexistovalo nic jiného než přítomnost, než teď, než skutečnost, že právě opět stojí před svým otcem.

Zhluboka se nadechla a uklonila. Ten jenom pokynul, že ji vidí a už se zdravil s jejími bratry.

Za tu dobu si ho pořádně prohlédla a usoudila, že se vůbec nezměnil. Už bych v to měla přestat doufat pokaždé, když přijede nebo toho budu brzy litovat, pomyslela si. Přesně v tu chvíli, kdy si to uvědomila, zahlédla v otevřených dveřích Melanii s úšklebkem na tváři a musela se pousmát. Alespoň někdo s ní souhlasil.

Poté se otočila k neznámému hostu, aby ho pozdravila a při té příležitosti se na něj poprvé pořádně podívala. Byl vysoký, urostlý, hubený, černovlasý a hned na první pohled jí byl nesympatický. Vůbec netušila proč, ale neměla z něj dobrý pocit. V jeho tváři bylo cosi děsivého… snad zlého či škodolibého. Katarina nedokázala ten výraz přesně pojmenovat.

Náhle si zděšeně uvědomila, že mohl být přibližně v jejím věku. Měla určité podezření, proč tady byl, ale raději se tím nezabývala. Nechtěla na to myslet.

Raději se nenápadně vytratila a běžela do kuchyně za Mel. Nutně s ní potřebovala mluvit. Dostihla ji jen tak tak, protože kuchařka se zrovna chystala jít na svou obvyklou odpolední procházku. Avšak jakmile spatřila Katarinu, okamžitě se ji dnes rozhodla vynechat. Její vyděšený výraz mluvil za vše.

"Slečno Katarino, co se vám propána stalo? Vypadáte jako by jste přišla z pohřbu.Chápu, že vás asi příjezd otce rozrušil, ale…" Než stihla něco doříct Katarina ji rozhněvaně přerušila.

"Ne, Melanie! To není kvůli otci. I když se ho to nejspíš taky dost týká." Chtěla mluvit dál, ale najednou jako by nemohla.

"No tak. Co se stalo?" zkusila to Mel znovu.

Katarina se chvíli marně pokoušela sebrat síly a nakonec odpověděla.

"Víš, že si otec s sebou přivezl hosta?" Kuchařka němě přikývla.

"No, a je asi tak starý jako já. Proč by si jinak vodil někoho takového sem? Z jakého jiného důvodu? Copak ti to nedochází?" zeptala se se slzami na krajíčku. Byla zmatená a vyděšená.

V tu chvíli Melanie konečně pochopila. Nebylo pro ni těžké uhodnout pánovi pohnutky, jakkoliv dobře je skrýval.

"Počkej, ty myslíš, že to má být tvůj budoucí manžel? To není možné," řekla, ačkoliv moc dobře věděla, že to možné je. Ne jen možné, ale dokonce velmi pravděpodobné. Katerině už bylo skoro sedmnáct a na vdávání měla nejvyšší čas.

Navíc ten muž určitě, už jen podle oblečení, nebyl žádný chuďas a rodině by se takový malý příspěvek do rodiny hodil. Snažila se svou svěřenkyni utěšit, ale v hloubi duše obě znaly pravdu. Pravdu, které mohli jen těžko vzdorovat.

O pár dní později Katarina těžce onemocněla. Podepsal se na ní každodenní stres a nervy se sňatku. Už to nebyla ta silná, nebojácná a veselá dívka jako dřív. Neznámý muž stále neodjížděl a tato skutečnost ji velmi znepokojovala. Od jeho příjezdu uběhl skoro měsíc, když Katarině přišel zvláštní dopis.
Až jakmile si přečetla pozvání na ples, poznala závažnost toho všeho. Ples se ve vesnici nekonal už sedmnáct let, až do teď. Navíc přesně na její narozeniny. Důvodem si byla naprosto jistá. Nechtěla tam jít, dala by cokoliv, aby nemusela, ale přesto podvědomě tušila, že tomuhle už se nevyhne.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Carlie Carlie | Web | 7. října 2010 v 19:42 | Reagovat

Už se strašně těším na další:)

2 klapulinka tvé Affs♥ klapulinka tvé Affs♥ | Web | 8. října 2010 v 17:23 | Reagovat

ahojte, už jsem zase zpět, doufám že už napořád =D

3 Verlka Verlka | Web | 9. října 2010 v 15:32 | Reagovat

máš to tu moc pěkný a kráásnej lay :)

4 twilight-lamia-luna SB♥ twilight-lamia-luna SB♥ | Web | 9. října 2010 v 15:37 | Reagovat

souhlasim s tim co si mi napsala na blog a omlouvam se ti ze sem moc nepisu komentare ( posledni dobou ) , ale nemam  mo c casu na cteni tvych uzasnych povidek a lhat ze sem je cetla se mi nechce , tak neboj zitra to vse napravim =0)

5 twilight-lamia-luna SB♥ twilight-lamia-luna SB♥ | Web | 5. listopadu 2010 v 18:24 | Reagovat

cauky uz jsem z5 a hned sem si tuhle povidku precetla zase dokonala apodle me nejlepsi veta byla  
Sedmnáct. Znělo to tak divně, tak… dospěle. Až příliš dospěle. =0)

uzasne

6 M!@ M!@ | 7. dubna 2011 v 21:48 | Reagovat

Ahojky je to opravddu supeeer povidka
Uz se tesim na dalsi kapitolu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama