Dva klany odlišných upírů - 6. kapitola

25. září 2010 v 22:11 | bella130 |  Dva klany odlišných upírů
Dva klany odlišných upírů
Další dílek Dva klany odlišných upírů je tady. Snad se vám bude aspoň trochu líbit. Jinak vám přeji příjemné čtení. Vaše bella130

6. kapitola

(Pohled Stefana)

 Edwardovi jsem upřímně moc nevěřil. Znám ho, až moc dobře, takže vím, že nešel na lov, ale šel sledovat toho neznámého upíra. Ještě štěstí, že umím dobře hrát a zakrýt si předním své myšlenky. Však on mi to potom stejně řekne sám. Když jsem tak nad tím uvažoval, nevšiml jsem, že Edward mezitím přišel. Tvářil se vcelku naštvaně nebo spíš podrážděně, a to jsem hned na něm poznal, že opět není něco v pořádku.
"Ahoj, Edwarde," zvolal jsem. On jenom na můj pozdrav kývnul a mířil si to rovnou do svého pokoje. Já mu to však nedovolil a zkřížil jsem mu cestu.
"Co chceš, Stefane?! A mohl by si mě, prosím tě pustit nebo tě mám odpálkovat stranou!" řekl dosti rozhozeně. Mně to, ale nějak nezastavilo. Právě, že naopak, odhodlal jsem se s ním o tom otevřeně promluvit. A dát dané věci do pořádku.
"Ale, ale, bráška je nějaký nevrlý. Copak se mu asi tak stalo? A neříkej mi prosím tě, že nic, protože se tak rozhodně netváříš," zavtipkoval jsem, ale poté jsem k němu opět začal vážně mluvit.
"Vypadá to, že ty zřejmě víš, kde jsem ve skutečnosti byl, takže ti nemusím vůbec nic vysvětlovat," já se na něho překvapeně podíval a uvědomil jsem si, že jsem si zapomněl ohlídat před ním své myšlenky.
"Nebudu zapírat, že  o tom nic nevím, ale, Edwarde nemyslíš, že tyto záležitosti bychom měli řešit oba dva? Já myslel, že si můžeme věřit a nebude mít před sebou skoro žádné tajnosti, to jak vidím, se ale změnilo," povzdechl jsem si a upřeně se na něho podíval.
"Já vím, že i tato záležitost patří mezi ty, které bychom měli řešit společně, ale rozhodl jsem se jednat hned a potom ti to říct. Na další pozorovací misi ohledně toho neznamého, pro mě již tak trochu známého upíra, můžeš jít semnou, jestli budeš chtít. Pomoc by se mi zaručeně hodila. A pro příště ti, už nebudu nic zamlčovat a řeknu ti to na rovinu. Je mi líto, jak jsem se k tobě zachoval. Bylo o de mě nesprávné," Edwardovy sklesla ramena a zbaběle sklonil hlavu dolů.
"Jsem rád, že sis to uvědomil, bráško, ale zase na druhé straně já taky nejsem svatý a možná bych se  na tvém místě zachoval i stejně. A rád ti s tím pronásledováním toho pomůžu. Jinak, jaké informace ses zatím o něm dozvěděl?" poklepal jsem mu chlácholivě na rameno, pousmál jsem se a vyčkával na jeho odpověď.
"Je to bratranec  těch dvou nových dívek. Jmenuje se Damon Swan a dneska se k těm dvěma choval opravdu neomluvitelně. Bella nesnesla jeho zvýšený hlas a tak utekla do baráku. Poté jak to skončilo, jsem se rozhodl dát tomu Damonovi, co proto. Ale na to už jsem dnes neměl nervy, a tak jsem se rozhodl raději vrátit, a další bod mého suprového plánu uskutečnit zítra," já na něho  jenom zíral a nad tím vším, co mi řekl jsem se řádně zamyslel.
"A zjistil si i jeho úmysly? Jinak chudák Bella na ni to musel být opravdu velký nátlak," řekl jsem mu rozvážně.
"Zjistil. Ten bídák se živí lidskou krví a má toho opravdu hodně v plánu. S toho všeho, co jsem se v jeho mysli dočetl, se mi upřímně dělalo i špatně. Nechce se mi to tu rozvádět do podrobna, však ty se to stejně taky brzy dozvíš." No, jak tak vidím, ten Damon bude pěkný hříšník. A budeme mít s ním, co dočinění.
(Pohled Eleny)
Po tom vcelku nepříjemném rozhovoru s Damonem jsem se rozhodla jít za Bellou a promluvit si s ní o tom v klidu. Váhavě jsem chvilku postávala u dveří, jesli mám zaklepat nebo ne. Povzdychla jsem si a nakonec to udělala.
"Dále," řekla nejistým hlasem. To mě ještě víc nakoplo k tomu, abych jí to řekla tak, aby jí to znovu nerozhodilo. Otevřela jsem dveře a všimla si Belly, jak sedí v rohu u stěny s koleny u sebe a jak tiše truchlí. Šla jsem si k ní sednout, dala ji ruku kolem ramen a začala ji šeptat slova útěchy.
"To bude dobré. Všechno bude dobré, Bells.  Musí. Toto, co se stalo, se nebude opakovat. To ti slibuji." Nakonec jsem se rozhodla k tomu, že dokud nebude v normálním stavu, tak jí to prozatím říkat nebudu. Akorát by jí to ještě víc rozhodilo a to bych rozhodně nechtěla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 deabs cullens girls  SB♥ deabs cullens girls SB♥ | Web | 26. září 2010 v 10:02 | Reagovat

mas pravdu Remember me je dokonaly film , posledni dobou si stahuju filmy s herci Twilight sagy treba moc dobry byl :Ukladna vrazda s Nikki Reed , nebo The Runaways s Kristen

2 BellaTS BellaTS | Web | 26. září 2010 v 16:37 | Reagovat

Skvělá kapitolka jako vždycky, už se nemůžu dočkat pokračování! :-) Mimichodem, budeš sem dávat i nějaké své básničky? Jsou skvělé a byla ráda, kdyby byly i tady. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama