Life's Lessons - 1. kapitola

1. června 2010 v 14:00 | BellaTS |  Life's Lessons
avatar 1
Konečně tady máte 1. kapitolu Life's Lessons. Edward Cullen a Bella Swanová jsou dva naprosto odlišní lidé. Navzájem se nesnášejí, ale třeba je osud přece jen navzájem spojí dohromady. Nebo ne? Svědectví, jak rostou, učí se a získávají zkušenosti. O tom, co vlastně znamená život sám. Toto je jejich příběh.KAPITOLA 1

Další den ve škole. Náš učitel fyziky, Pan Webb, nám vysvětloval Newtonovi zákony pohybu. Téma bylo poměrně jednoduché, celou lekci jsem četla předem, ale i tak jsem si stále psala poznámky a odpovídala na otázky. Vlastně jsem byla jediná, kdo odpovídal, zbytek mých spolužáků se jen znuděně dívalo, jak moje ruka neustále vystřeluje do vzduchu. Nevadilo mi to. Už dávno jsem se naučila ignorovat jejich hloupé poznámky a připomínky.

Fyzika byla dvouhodinovka a zatím uběhlo jen 15 minut. Pan Webb nám právě dal na práci test, když se náhle rozlétly dveře. Dovnitř vešel Edward Cullen. Jakmile jsem ho viděla, povzdechla jsem si a rozhodla jsem se dokončit odpovědi na zbývající otázky v testu. Nebudu ztrácet čas sledováním téhle scény. Dívky začaly pištět. Připouštím, že vypadá dobře a díky své rodině má spoustu peněz, ale to je vše. To jsou jediné dobré věci, které o něm mohu říci.

"Ach, já myslel, že fyzika už skončila. Moje chyba, měl jsem čekal déle."

Slyšela jsem ho říkat, jako by chození pozdě a drzé chování byla ta nejpřirozenější věc. Na chvíli jsem vzhlédla a viděla, jak pan Webb zlostně zírá na Edwarda, který si mezitím sedl na své místo v nejzazším levém rohu v místnosti. Nohy si dal na stůl. Z téhle školy by ho měli vyhodit. Dala bych mu facku, kdybych měla sílu.
"Pane Cullene, chovejte se slušně. Přišel jste pozdě a ještě jste drzý. Nechápu vaše chování. Copak se nechcete dostat na dobrou vysokou školu?" zeptal se ho pan Webb.

Samozřejmě, že nechce. Ten chlap před sebou nemá žádnou budoucnost. Je líný a arogantní. Měl by být vděčný, že jeho rodiče jsou tak bohatí, pomyslela jsem si.

"Ne, já ne. Takže mi tady, pane, laskavě přestaňte dělat přednášky a starejte se o sebe," odpověděl mu. Říkala jsem, že nemá žádnou budoucnost a asi mu to vůbec nevadí! Vstala jsem a s papírem jsem došla až k panu Webbovi, který jako by na celý test zapomněl. V tu chvíli zazvonilo. Vzal si moji práci a začal sbírat ostatní testy. Sbalil si své věci, vyšel z místnosti a mumlal si něco pod vousy.

Místnost se okamžitě naplnila diskutujícimi a smíchem. Mě to nezajímalo. Vytáhla jsem si knihu a začala číst učivo na další hodinu.
"Ach můj bože! Bella prostě nemůže být na chvíli normální studentka. Hodina právě skončila a ona už studuje do dalšího předmětu. Je opravdu divná!" řekla Lauren, když si všimla, co dělám. Všichni mlčeli, cítila jsem na sobě jejich oči. Odložila jsem knihu a jen zírala na Lauren. Ona se na mě taky dívala, zřejmně čekala, co odpovím. Olízla jsem si rty a znovu se pustila do čtení. Klid Bello, nehádej se ní. Nestojí za to. Přesvědčovala jsem sama sebe.

"Takže teď jsi hluchá? Jen zřídka mluvíš a teď dokonce ani neslyšíš. Oh, já zapomněla, ty můžeš mluvit jen se svými stejně divnými přáteli. Proč jsem se vůbec obtěžovala s tebou navázat hovor?" řekla se smíchem. Šla kolem mého stolu a úmyslně začala shazovat knihy umístěné na boční straně stolu.

"Je mi líto," řekla sladce "Prosím, neříkej to učiteli nebo mi to zhorší prospěch." Třída se tentokrát zasmála hlasitěji. Zavrčela jsem a začala sbírat svoje knihy. Moji spolužáci mě nikdy neměli rádi a pocit byl vzájemný. Všechny moje knihy jsem posbírala a vstala, když moje oči přistály na chlapci sedícího v nejvzdálenějším rohu místnosti. Chladně na mě zíral, když zavrtěl hlavou. Odvrátila jsem od něho pohled a sedla si zpátky na místo.

"Přestaňte si z ní dělat legraci! Je špatné číst si místo klábosení a nevšímat si ostatních lidí, stejně jako to, co děláte Lauren?" zavrčel někdo. Zavřela jsem oči, nemusela jsem se dívat, kdo to je, bylo mi to jasné. Mike se mě zase zastal.
"Miku, přestaň s tou holkou ztrácet čas. Ona za to nestojí. Určitě si můžeš najít někoho lepšího!" odpověděla mu Lauren.

Mike je ve škole dost populární. Nedávno vyhrál Campus idol. Sice je hezký, ale pořád strká nos do věcí, které se ho absolutně netýkají.
"Zavři klapačku Lauren!" odsekl jí. Štouchla jsem do něho loktem a řekla mu, aby to nechal plavat. Vypadal zkroušeně, ale přesto přikývl.

"Jsi v pořádku Bello?" zeptal se.

"Díky Miku, ale víš, že to nemusíš dělat."

"Vím, ale nemám rád, když s tebou zacházejí špatně."

"Miku, mě to neobtěžuje. Nejlepší bude, když je prostě budeme ignorovat."

"Jestli to opravdu takhle chceš... Tak dobře."

Považuji Mika za přítele. Byl můj kamarád už od mého prvního dne ve škole. Je jeden z mála lidí, kteří jsou se mnou zadobře. Třída ztichla, jakmile paní Douglasová, naše učitelka angličtiny vstoupilo do místnosti. Začala mluvit o Shakespearovi, když Edward Cullen vstal a zamířil ke dveřím.

"Pan Cullene, kam si myslíte, že jdete?"

"Myslím, že jdu ven. Dougová, vy jste tak natvrdlá," odpověděl jí drze.

"Cullene! Neměl byste takhle mluvit a zvlášť, když mluvíte s profesorem!"

"Sorry vole, já jen říkal pravdu. Jdu pryč."

S tím, jak Edward vyšel ze třídy, začala být naše učitelka angličtiny neuvěřitelně vzteklá. Hodina o Shakespearovi se náhle proměnila v hodinu o hodnotách školství. Paní Douglasová stále mluvila o respektu a zodpovědnosti. Za chvíli zazvonilo.

Den třídy plynul jako obvykle dál. Edward se už naštěstí nevrátil a za to jsem byla ráda. Do třídy chodí jen na pár minut a potom jde ven, když chce. Šla jsem ke své skříňce a dala dovnitř nějaké knihy. Zavřel jsem ji, když ke mně šel Mike. Zeptal se mě, jestli bych s ním nechtěla jet domů. Zdvořile jsem ho odmítla, protože jsem se ještě musela zúčastnit klubového setkání.

"No, možná se mnou pojedeš příště. Ahoj Bello."

"Ahoj."

Začal jsem stoupat po schodech, když se za mnou zničehonic objevil Edward. Zalapala jsem po dechu a překvapením jsem udělala krok dozadu.
"Dávej pozor, protože já ti nepomůžu, když spadneš," řekl s rukama v kapsách.

"Neboj nepotřebuju tvoji pomoc, protože nebudu padat."

"Idolu Campusu se tááák moc líbíš. Co zajímavého spolu vy dva asi máte," řekl posměšně.

"Nic," odpověděla jsem, jak jsem prošla kolem něj.

"Hej," zavolal dřív, než jsem stihla dojít do 2. patra. Nechtěla jsem se na něj dívat, ale nakonec jsem se stejně otočila.

"Chci ti jen říct, že si myslím, že Newton je absolutní blbeček." Podívala jsem se na něj a hned jsem pokračovala po schodech.

"Podívej! Pořád mluví za tebe! Jde mu jen o to, jak tě dostat do postele!" křičel.

Došla jsem k Úřadu Studentské rady a uklidnila se před vstupem do místnosti.

"Ahoj Bello!" pozdravila mě Alice.

"Ahoj."

"Vypadáš trochu naštvaně," poznamenala, když si mě prohlédla.

"Tak trochu, ale jsem v pořádku."

"Myslím, že volební komise by měla revidovat požadavky pro jednotlivce a ty, kteří jsou právně deklarováni jako oficiální kandidáti. Existuje tolik nadaných jedinců, kteří už dnes poukazují na svůj záměr na provoz. S ekonomikou to nevypadá dobře a naše země nemůže riskovat neefektivní vůdce," řekl Jacob zlostně, když dočetl noviny.

"To je paráda! Roboti jsou tak úžasní. Japonsko nedávno představilo novou sérii!" vykřikl Jasper, když si četl nějaký článek z internetu.

"Bello, Podívej se na to. Jedná se o nejnovější kolekci pro tuto sezonu. Osobně si myslím, že ty barvy jsou opravdu pěkné, ale musím říct, že pouze na určité tělesné typy. Na tyhle šaty bych dala více linek, aby model vypadal vyšší. Nohy se mi v nich zdají o dost delší. "

Lidé uvnitř této místnosti jsou mí nejbližší přátelé. Mohu říci, že většinou máme podobné názory.

Jacob má rád politiku. O tom není žádný pochyb. Vždycky má co říct ke způsobu řízení vlády. Dokonce se zabývá i reformami a zákony. Ze začátku jsem si myslela, že je trochu příliš vážný, ale jakmile jsem poznala pořádně, zjistila jsem, že je velmi starostlivý a kamarádský.

Jasper zase miluje techniku. Pokud chcete informace o nejnovějších vynálezech, pak nemůžete sehnat lepšího informátora. On sám také rád vynalézá věci, které jsou podle něj užitečné a naprosto bezpečné.

Alice je pro mě jako sestra. Je energická a rozhodně zbožňuje módu a projektování.

"Tak jo lidi, měli bychom začít schůzi. Musíme promluvit ještě o spoustě věcí, že?" začala jsem.

Ostatní studenti si myslí, že jsme každý jiný, ale nemají pravdu. Dívají se na nás jako na podivíny, kteří by měli být izolovaní. Zacházejí s námi jako bychom neexistovali. Samozřejmě, učitelé nás zbožňovali, ale to jen zhoršovalo nenávist ostatních studentů k nám. Jak jsem říkala dříve, opravdu se nestarám o to, co si o nás myslí. Moji přátelé je také ignorují. Děláme naši práci a navzájem se ujišťujeme, že ji děláme dobře nebo téměř dokonale.

"Alice, doufám, že jsi připravená zapsat všechno, co řeknu."

"Ano, Bello, jsem."

"Tak tedy začneme se schůzí vědeckého klubu."

Jsem také prezidentkou Vědeckého Klubu, kam chodí i mí přátelé. Tohle je místo, kde jsme rádi.

"Bello, zítra ráno s tebou chce mluvit ředitelka. Myslím, že je to naléhavé," informoval mě Jacob.

"Zítra za ní zajdu."

"Takže, chcete vědět něco o nejnovějším produktu Apple, který ještě není vydán na trhu?" zeptal se Jasper.

"Ne!" odpověděla mu Alice okamžitě.

"No tak. Ty víš, že ve skutečnosti Vás to zajímá."

"Jaspere, mám hlad a na tvé technické novinky opravdu nemám náladu."

"Tak zítra."

"Nemůžete si prostě to prostě nechat pro sebe?" zeptal se Jacob, zatímco svačil.

"Ne, chci sdílet mé znalosti s ostatními přáteli."

Domů jsme šli společně. Zajímalo by mě, proč mě ředitelka chce vidět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 klapulinka Sbéé=**♥ klapulinka Sbéé=**♥ | Web | 1. června 2010 v 17:18 | Reagovat

máš to orpavdu krásně napsané, už se těším na pokračování=))

2 kikinka kikinka | 2. června 2010 v 14:58 | Reagovat

juuu, super....čo najskor pokračovanie, prosim :o)

3 klapulinka Sbéé=**♥ klapulinka Sbéé=**♥ | Web | 2. června 2010 v 16:11 | Reagovat

ale stejně toho edwarda nechápu =DD

4 Kate Kate | Web | 2. června 2010 v 17:14 | Reagovat

Taky se moc těším na pokračování :)

5 info-twilight info-twilight | Web | 4. června 2010 v 11:05 | Reagovat

moc se mi to líbí:) doufám,že brzy bude pokračování..už se těším:)

6 >>Damie >>Damie | Web | 8. června 2010 v 11:47 | Reagovat

moc krásny dil :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama