Půlnoční jednorožec - 8. kapitola

4. května 2010 v 14:50 | bella130 |  Půlnoční jednorožec
Půlnoční jednorožec 1
Přidávám 8. kapitolu půlnočního jednorožce. Je to vlastně o tom, že Edward zjistí, že Bella zmizela a ostatní Cullenové jsou stejně jako on, zoufalí. Co Cullenovy podniknou? Podaří se jim vůbec Bellu najít? A co se bude dít dál? To si budete muset přečíst tuhle kapitolku. Doufám, že se vám bude líbit a neodradí od čtení. Budu ráda, když mi zanecháte komentík, abych věděla jestli se vám to líbilo nebo ne.


8. kapitola
(pohled Edwarda)
Šel jsem zaklepat na Belliny dveře, abych se ujistil, že je v pořádku. Byla tam už dosti dlouho a dělal jsem si o ni vcelku starost. Po tom všem, co chudinka ode mě slyšela. Zaklepal jsem na ně, ale nikdo se neozýval, což mi připadalo dost divné. Otevřel jsem je, ale to co jsem tam viděl mi vyrazilo dech. Úhledně ustlaná postel, dokořán otevřené okno a prázdné skříně? Co to má sakra znamenat? Kam Bella zmizela? Co to do ní vjelo? Nezmohl jsem se na jediný pohyb. Stál jsem tam, jako socha a nehnul se z místa.
"Edwarde, je všechno v pořádku?" položila mi Rosalie ruku na rameno a tím mě vylekala.
"Co, co, kde, kdy, jak?" roztál jsem a rozhlížel se kolem sebe co se děje.
"Edwarde, řekneš mi už konečně, co se stalo, a proč tu tak stojíš?" postavila se přede mě a mávala mi rukou před obličejem.
"Bella zmizela!" zařval jsem ze všech sil celý zoufalý a strachem bez sebe, jestli se jí něco nestalo a zda je ještě naživu.
"Cože?" řekla Rosalie i celá rodina celá překvapená a šokovaná najednou.
Nahrnula za mnou nahoru a vyčkávala, co jim na to řeknu.
"Ano, je to pravda. Nevím, sice proč utekla, ale možná tuším důvod," odpověděl jsem celý zoufalý se sklopenou hlavou k zemi.
"Edwarde, co jsi jí řekl?" zeptal se mě Carlisle.
"Vyptávala se mě, co se stalo a tlačila na mě. Nešlo ji zadržet a ještě k tomu bych se cítil provinile, kdybych jí to neřekl," odpověděl jsem.
"Edwarde, jak si jen mohl. Copak jsi nevěděl, jak na to Bellla zareaguje? Máš vůbec ponětí, jak ji to zasáhlo?" kroutila nevěřícně hlavou celá rozhozená Esme.
"Mrzí mě to, Esme, tohle se stát nemělo. Je to všechno moje vina," odpověděl jsem.
"A dost sebelítosti! Nemá to žádný smysl a měli bychom jednat rychle, a ne tu jen tak stát. Musíme Bellu najít a to nebude nic jednoduchého. Nezapomeňte, že se mění v jednorožce i za vzácných a velmi obtížných situací, a ta, jak vidím, právě nastala, " křikla na nás celá rozzuřená Rosalie a přitom si dupla nohou o zem.
"Rosalie má pravdu, lidi," přidal se do řeči i Emmet.
"Musíme jít po její stopě, kterou tady v pokoji zanechala," řekla Alice.
"Neměla si Alice náhodou vizi o Belle nebo tak něco?" zeptal jsem se jí a neodpověděl na její předchozí větu.
"Já, Bellu nevidím, Edwarde a měl by jsi to vědět už od začátku," odpověděla mi Alice.
"Jo, vlastně já na to úplně zapomněl, Alice. Dík, žes mi to připomněla," chabě jsem se na ni pousmál.
"Lidi, je na čase, abychom už ji šli hledat," připomněl nám Carlisle.
"Fajn, jdeme tedy na věc. Já a Emmet pročmucháme Bellin pokoj. Jasper, Alice, Rosalie a Carlisle pročešou blízké i daleké okolí, obzvlášť lesy, protože tam by Bella mohla být. Což je podle mě nejpravděpodobnější," dokončil jsem svůj dlouhý proslov.
Všichni šli po své práci. Všichni jsme se o Bellu hrozně moc báli. Hlavou se mi pořád honily různé myšlenky. Žije vůbec? Najdeme ji? Nesměl jsem na tyhle ukvapené závěry myslet, ale myšlenky ostatních členů rodiny vyznívali stejně. Pokoj jsme pročesali a vydali se po Bellině stopě. Carlisle a ostatní taktéž. Vyskočili jsme z okna a rozeběhli se hluboko do lesa.
(Pohled Belly)
Byla jsem zoufalá a cítila se hrozně. Cítila jsem divný tlak v břiše a ještě k tomu se mi třáslo celé tělo. Značilo to jediné, měním se z člověka v jednorožce. Seděla jsem na nějakém paloučku, kolem kterého se rozprostíral velký hluboký les. Po proměně jsem se cítila jinak. Uvolněná a svobodná. Byl to úplně jiný pocit, cítila jsem úlevu, protože ze mě spadly těžké okovy. Byla jsem volná a chtělo se mi létat. Být jednorožcem je nepostradatelný pocit. Rozeběhla jsem se po louce a užívala si té chvíle. Najednou jsem slyšela něčí hlasy a kroky. Podle nasládlé vůně, která se nesla, až sem, jsem hned vytušila, o koho se jedná. Chtěla jsem utéct, ale nepodařilo by se mi to. A tak jsem zůstala stát na místě a vyčkávala na to, co se bude dít. Z lesa se vynořili všichni Cullenovi a sotva mě uviděli, zůstali stát přikování k zemi a dívali se na mě vykuleně, jak na pána boha nebo na něco, co ještě nikdy neviděli. Ani se jim nedivím. To s tou epizodkou ohledně útěku navždy, byl hodně blbý nápad a ještě k tomu mě našli proměněnou v jednorožce. Podle toho jak vypadali, prodělali šok a v šoku zřejmě ještě jsou. Nebyli sami, byla jsem stejně překvapená a šokovaná jako oni. Bylo mi jich popravdě, dosti líto, po tom všem, co pro mě udělali mě dosti mrzelo, že jsem jim utekla. Byla jsem zvědavá, jak jim to všechno vysvětlím. A Jaspera i vcelku chápu, sice se nezachoval nejlépe, ale každý někdy udělá hloupost, které potom lituje a snaží se, aby se to už neopakovalo.
"Bello, jsi to ty?" prolomil ticho Carlisle, přistoupil ke mně blíž a velmi opatrně se mě zeptal.
Kývla jsem hlavou a tím jsem mu dala najevo, že jsem to já.
"Proč si nám tohle udělala, holka, víš vůbec, jak moc jsme se o tebe báli?" Přiběhla ke mně Esme a štěstím bez sebe mě začala hladit po čumáku. Já ji nechala, protože mi to nevadilo, právě že naopak, bylo to nesmírně příjemné.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 AndaPanda AndaPanda | 4. května 2010 v 16:25 | Reagovat

Moc se ti to povedlo!!!§ Myslím, že už nemám co dodat, snad jen rychle další!!! xDDDD

2 dakyra dakyra | 4. května 2010 v 17:42 | Reagovat

nááááádheráá už se šíleně těším na dalšíí díl!:D

3 niki niki | 4. května 2010 v 20:52 | Reagovat

sdalší plsky

4 klapulinka tvéé sbééé=***♥♥ klapulinka tvéé sbééé=***♥♥ | Web | 5. května 2010 v 16:22 | Reagovat

kráásný=D a taky napínavý=DDD

5 kniha-povídek kniha-povídek | Web | 5. května 2010 v 17:44 | Reagovat

Ahoj, mám new blog tady:
http://www.the-vampire-diares-web.blog.cz/
pokud chceš i nadále být mým Affs tak se zapiš tam.. nestihnu totiž obíhat tady i tam :-(

6 klapulinka tvéé sbééé=***♥♥ klapulinka tvéé sbééé=***♥♥ | Web | 6. května 2010 v 21:01 | Reagovat

obíhám=))

7 info-twilight info-twilight | Web | 7. května 2010 v 10:19 | Reagovat

Ahojky obíhám;)

8 Kate Kate | Web | 8. května 2010 v 13:23 | Reagovat

To máš pravdu, nejde vybrat xD

9 Barush Barush | Web | 11. května 2010 v 21:32 | Reagovat

mám hotovej tvůj layout, můžeš se na něj kouknout u nás na blogu, pak mi kdyžtak napiš na můj mail jestli ho chceš a já ti pošlu heslo.. můj mail: barush-twilight@seznam.cz zatim =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama