New moon - Pohled Alice 1. Kapitola

14. března 2010 v 15:25 | BellaTS |  New moon - Pohled Alice 1. a 2. Kapitola

Je spousta americké FanFiction na téma Twilight. Já jsem našla 1. a 2. Kapitolu Nového měsíce z pohledu Alice. Jelikož, se mi to hrozně líbilo, rozhodla jsem se to přeložit do češtiny. Zatím je to pouze první kapitola, ale chystám se přeložit i tu druhou. Upozorňuju, že to není moje tvorba, ale je to pouze můj překlad! Pokuď by si to někdo chtěl přečíst v originále, na konci máte odkaz. Snad se to bude někomu líbit stejně jako mně.

"Měla by tu být asi za deset vteřin," řekla jsem mému bratrovi a moje oči se zaměřily na vjezd na parkoviště.
Edward obrátil oči v sloup.
"Uklidni se," varoval mě. "Znáš, Bellu. Tento den bude pro ni velmi těžký. Víš, co chce víc než cokoliv jiného -" Odmlčel se a zaťal zuby.
"Bude dělat, že to pro ní není příliš obtížné, Edwarde:" Snažila jsem se ho potěšit.
"Bude se jen několikrát vymlouvat." Zašklebil se na mně.
"Každopádně," pokračoval. "Souhlasil jsem, abys jí nakoupila dárky, z toho bude naštvaná celkem dost." zasmál se. "Ale, pak už jde jen o to, vnutit jí je, ne? Víš přece, jak na to." Přikývla jsem. Ano, to vím. "Dobře," řekla jsem mu. "Už jde."
Hned na to Bella ve svém starém zrezivělém náklaďáčku vyjela ze zatáčky za rohem. Neviděla nás jako první, jelikož hledala parkovací místo. Já si povzdechla, při pohledu na vybledlé kusy zrezivělého kovu.
"Edwarde, proč jí k narozeninám nekoupíme ještě nové auto?" Prosila jsem. Zamračil se na mě.
"Ne, Alice. Nejsem si jistý proč, ale z nějakého důvodu má tuhle starou rachotinu ráda. Taky bych jí strašně rád koupil auto, ale ona je tak tvrdohlavá. Navíc, ty už máš letenky a rádio - to jí pohltí dost."
Bella se začala se rozhlížet po parkovišti, hledala nás. Její oči se podívaly na Edwarda, ona se usmála a asi minutu se potýkala s bezpečnostním pásem, nakonec otevřela dveře a vystoupila.
Ale, pak si všimla mě, že tam stojím s úsměvem na tváři a v ruce držím dárek. Nemohla jsem se dočkat, až ho rozbalí a já jí řeknu, že ty letenky jsou k tomu, aby mohla na návštěvu ke své matce v Jacksonvillu, a tak i přes varování Edwarda, jsem je přinesla tady, aby je mohla otevřít hned. Její úsměv ihned zmizel a ona tvrdě zabouchla dveře náklaďáčku, až se na chodník snesla sprška rezavých vloček . Její chůze k nám byla i na člověka velice pomalá. Nemohla jsem se dočkat až k nám dojde. Rychle jsem k ní přiskočila.
"Všechno nejlepší, Bello!" Objala jsem jí dychtivě.
"Pšššt!" Opatrně se rozhlédla kolem, aby se ujistila, že mě nikdo neslyšel. Bylo to směšné.
Nevšímala jsem si jí. "Chceš si rozbalit dárek hned, nebo až potom?" Šla jsem s ní na místo, kde stál Edward. Usmála jsem se a doufala, že se její nálada do večera změní. Měla by být šťastná, tím jsem si byla jistá. To, co chce víc než cokoliv jiného (kromě nesmrtelnosti) bylo navštívit svou matku. Letenky by jí měli rozveselit...
"Žádné dárky," protestovala, oči zaměřené na Edwardovu tvář.
"Jak chceš... tak tedy potom. Líbilo se ti album, které ti poslala maminka? A foťák od Charlieho?". Vlastně jsem to byla já, kdo Charliemu doporučil, aby jí ho koupil.
Bella si povzdechla. "Jo. Jsou úžasné," odpověděla monotónně.
"Myslím, že je to pěkný nápad," řekla jsem a snažila se změnit její názor na přijímání dárků. "Maturantka jsi jenom jednou. Můžeš si zdokumentovat, jaké to je."
"Kolikrát jsi ty byla maturantka?" odsekla.
Ušklíbla jsem se. "To je něco jiného," odpověděla jsem jí. Stáli jsme hned vedle Edwarda a Bella horlivě natáhla ruku, aby mohla chytit tu jeho.
"Takže jsme se dohodli, že ti nesmím popřát všechno nejlepší k narozeninám, je to tak?" zeptal se jí. Věděla jsem, že Edward by si taky přál, aby ze svých narozenin nebyla tak znechucená. Slyšeli jsme, jak se Belle rozbušilo srdce.
"Ano. Tak to je," odpověděla.
"Já jen pro kontrolu," řekl a rukou si prohrábl neposlušné vlasy. "Co kdyby sis to rozmyslela. Mám dojem, že většina lidí má narozeniny a dárky celkem v oblibě.". Co nejrychleji jsem se chopila příležitosti.
"Samozřejmě, že se ti to bude líbit. Dneska na tebe má být každý hodný a dělat všechno po tvém, Bello. Tak co je na narozeninách tak strašného?" Viděla jsem, že se chystá odpovědět a to i přesto, že to byla čistě řečnická otázka.
"Stárnutí," řekla a hlas se jí při tom trochu třásl. Edward vedle ní ztuhl. A je to, myslela jsem si k němu. Připrav se, že o tom s tebou bude chtít mluvit. Zašklebil se na mě, ale Bella to neviděla. Místo toho se mračila na zem.
"Osmnáct není žádný věk," řekla jsem jí. "Nebývá to snad u žen tak, že čekají až do svých devětadvaceti, než začnou vyšilovat kvůli narozeninám?"
"Je to víc, než kolik je Edwardovi," zamumlala a stále při tom hleděla na zem. Edward si povzdechl.
"Jenom na papíře," řekla jsem a snažila se, abych to zase dala do pořádku. "A jenom o jeden jediný rok, no, to je toho." Podle mého názoru, považovala lidský život za samozřejmost. Toužila jsem být člověkem, jako je ona. Měla toho tolik před sebou.
A to všechno chtěla zahodit, jen kvůli tomu, aby mohla být jako my.
Už jsem opravdu nevěděla jak jí toho zatraceného přání zbavit. Byla ještě tvrdohlavější než já, dokonce i víc než Edward, který si vždycky dokázal prosadit svou. Ale já jsem pořád měla před očima vizi, ve které byla Bella jedním z nás. Neviděla jsem, co nebo kdo někoho z nás donutilo jí změnit, ale ona tam byla, měla zářivé červené oči, její byla kůže tvrdá, studená, a ještě bělejší, než tomu bylo teď. Viděla jsem ještě jeden z těchto obrázků a Edward zasyčel, zíral na mě, ale naštěstí mě nemohl okřiknout, aniž by si toho Bella všimla. Někdy mi to přišlo vhod. Bude se mi stýskat, až se stane nesmrtelnou.
"V kolik hodin k nám přijedeš?" Řekla jsem a snažila se je rozptýlit. Fungovalo to, Edward se opatrně zadíval na Bellin zmatený výraz.
"Nevěděla jsem, že mám v úmyslu jezdit k vám," řekla.
"Ale no tak, to není fér, Bello!" Stěžovala jsem si. "Přece nám takhle nezkazíš všechnu radost, no ne?"
"Myslela jsem, že když mám narozeniny, tak jde o to co chci já." Měla dobrou taktiku, překrucovala má předchozí slova. Ignorovala jsem jí tak jako tak.
"Přivezu ji od Charlieho hned po škole," odpověděl mi Edward, zřejmě se rozhodl ji rovněž ignorovat.
"Musím do práce!" bránila se zoufale. Ale, má smůlu. Vítězný argument proti Edwardovi a mě byl nemožný. Vyhrajeme tak jako tak. Správně by tam měla být. Zkoušela jsem to dál, ačkoliv jsem trochu lhala. No co, zařídím to později.
"To tedy nemusíš," řekla jsem jí. "Už jsem o tom mluvila s paní Newtonovou. Prohodila si s tebou směnu v obchodě na pátek.Vzkazuje ti, že ti přeje všechno nejlepší.' "
"Já - já stejně nemůžu přijít," snažila se z toho na poslední chvíli nějak vykroutit.
"Já jsem ještě… to… ještě jsem se nepodívala na angličtinu, na Romea a Julii."
Odfrkla jsem si. Ubohé.
"Umíš Romea a Julii nazpaměť."
"Ale pan Mason říkal, že to musíme vidět zahrané, abychom to dovedli plně ocenit - tak to přece Shakespeare zamýšlel."
Edward obrátil oči v sloup, taky ho nebavily její výmluvy.
"Už jsi viděla film."
"Ale ne to zpracování z šedesátých let. Podle Masona bylo nejlepší."
To byla poslední kapka. Došla mi s ní trpělivost.
"Tak podívej, Bello, buď to půjde po dobrém, nebo po zlém, ale ať tak nebo tak ---"
Edward mě hrubě přerušil.
"Uklidni se, Alice. Když se chce Bella dívat na film, proč by nemohla. Jsou to její narozeniny."
"Tak vidíš," dodala a samolibě se na mně usmála.
"Přivezu ji kolem sedmé," pokračoval Edward a lišácky na mě při tom mrkl.
"Aspoň budeš mít víc času na přípravy." Bellu úsměv rychle přešel.
Zasmála jsem se.
"Tak dobře. Nashle večer, Bello! Bude to zábava, uvidíš."Konejšivě jsem se na ní usmála, než mohla začít protestovat a rychle jsem svým ladným krokem odešla..
"Edwarde, prosím ---" Slyšela jsem jí za mnou prosit. Obrátila jsem oči v sloup a začala plánovat večer.


Originál - Zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kikinka kikinka | 14. března 2010 v 18:12 | Reagovat

ach....to je fantastické....dakujem velmi pekne za preklad :o)

2 claire claire | Web | 15. března 2010 v 20:02 | Reagovat

ahjoky jak je?? ja nemam cas cist povidky bohuzel ale snad se k tomu dostanu :)

3 Klapulinka tvéé SB=)) Klapulinka tvéé SB=)) | Web | 16. března 2010 v 21:42 | Reagovat

krásné, úplně sem se začetla...Krásně si to přeložila:)))

4 klapulinka tvé SB=)))♥♥ klapulinka tvé SB=)))♥♥ | Web | 18. března 2010 v 21:54 | Reagovat

bude pokračování??:D:D

5 BellaTS BellaTS | 20. března 2010 v 18:11 | Reagovat

Bude, bude. Už mám přeloženou půlku 2. Kapitoly, ještě musím přeložit tu druhou.

6 Izzy Mary Izzy Mary | Web | 20. března 2010 v 20:13 | Reagovat

Může to být na jakékoliv téma, jaké si vybereš :-D

7 klapulinka tvé SB=)))♥♥ klapulinka tvé SB=)))♥♥ | Web | 23. března 2010 v 9:05 | Reagovat

návštěva:)))obíhám SB:))

8 Claire Claire | Web | 23. března 2010 v 15:59 | Reagovat

ahoj dekuji ze se zucastnis ty souteze akorad muzes nechat vzkaz co chces pri vyhre na diplomek nejak jsem to tam zapomela napsat diky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama